Ogłoszenie - nabór wniosków KFS

Powiatowy  Urząd  Pracy w Sierpcu ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

W ramach naboru  pracodawca może złożyć  2 wnioski na jedną formę kształcenia (np. na jeden kurs dla kilku uczestników).


Wnioski przyjmowane będą od 17.02.-18.02.2025r.

Pracodawca, który ma siedzibę albo miejsce prowadzenia działalności

na terenie powiatu sierpeckiego, zainteresowany uzyskaniem środków

na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników

pracodawcy, może złożyć wniosek  od 17.02.2025r. do 18.02.2025r. w godzinach od 8.00 do godziny 15:00 w formie:
 

  • papierowej - osobiście w Sekretariacie Urzędu (pok. 15);
  • pocztą tradycyjną (za datę złożenia wniosku przesłanego pocztą tradycyjną uznaje się datę jego wpływu  do Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu);
  • drogą elektroniczną (poprzez stronę praca.gov.pl

W przypadku składania wniosku w postaci elektronicznej, wniosek ten, przed przesłaniem do Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu, należy opatrzyć bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej (e PUAP).

Każdy punkt wniosku powinien być wypełniony w sposób czytelny. Nie należy modyfikować i usuwać elementów wniosku.

Druki wniosków wraz z załącznikami udostępnione są na stronie internetowej sierpc.praca.gov.pl, które można pobierać od 11.02.2025r.

  
Nie będą rozpatrywane:

  1. wnioski nadesłane do Urzędu faksem;
  2. wnioski nadesłane do Urzędu pocztą elektroniczną, w przypadku, gdy nie zostaną one opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
  3. wnioski złożone przez pracodawców przed terminem rozpoczęcia naboru lub po terminie zakończenia naboru.

 
Wniosek o środki KFS składany przez pracodawcę musi mieścić się w obszarze przynajmniej jednego z poniższych priorytetów określonych przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w 2025r. Wnioski pracodawców o środki KFS, które nie wpisują się w żaden z przedmiotowych priorytetów będą rozpatrywane negatywnie.

Priorytety wydatkowania środków KFS ustalone przez Ministra właściwego do spraw pracy w porozumieniu z Radą Rynku Pracy w 2025r.

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.
  2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
  4. Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
  5. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarzadzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
  6. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
  7. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
  8.  Rozwój umiejętności cyfrowych.
  9.  Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.

 

Przy rozpatrywaniu wniosków Starosta uwzględnia:

  1. Zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków  limitu KFS na dany rok;
  2. Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  3. Koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS  w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na  rynku;
  4. Posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  5. W przypadku kursów - posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego oraz aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej;
  6. Plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  7. Możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz.U.2024r. poz. 475 z późn.zm.)

Szczegółowe informacje na temat naboru i oceny wniosków zostały określone w Zasadach i warunkach przyznawania pracodawcom środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego obowiązujących w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sierpcu w 2025 roku.

Załączniki

zasady i warunki KFS 2025r
zasady i warunki KFS 2025r.doc 113 KB
Wniosek KFS 2025r.
Wniosek KFS 2025r..doc 339 KB
Załącznik nr 1
Załącznik nr 1.docx 13 KB
załącznik nr 1a
załącznik nr 1a.docx 18 KB
załącznik nr 2
załącznik nr 2.xlsx 62 KB
Załącznik nr 3
Załącznik nr 3.doc 53 KB
Załącznik nr 4
Załącznik nr 4.doc 37 KB
Załącznik nr 5
Załącznik nr 5.doc 39 KB
załącznik nr 6
załącznik nr 6.docx 18 KB
oswiadczenie 1 priorytet nr 1
oswiadczenie 1 priorytet nr 1.docx 15 KB
oświadczenie 2 priorytet nr 2
oświadczenie 2 priorytet nr 2.docx 15 KB
oświadczenie 3 priorytet nr 7
oświadczenie 3 priorytet nr 7.docx 15 KB
Karta oceny NOWA 2025
Karta oceny NOWA 2025.doc 59 KB
Barometr zawodów 2025-województwo mazowieckie
Barometr zawodów 2025-województwo mazowieckie.pdf 106 KB
Barometr zawodów 2025-powiat sierpecki
Barometr zawodów 2025-powiat sierpecki.pdf 105 KB